Jak odeslat video na kontrolu?

Shutterstock stále hledá nový obsah, který se přidá do naší sbírky. Přidávání videa do Shutterstock je zdarma a autorská práva na vaši práci vám zůstávají.

Odeslání videa do Shutterstock je jednoduché.

Snímek přidaný uživatelem

Kvalita:

Videoklipy, které jsou odeslány do Shutterstock, musí mít profesionální kvalitu a každý klip bude ohodnocen hodnotitelem. O postupu hodnocení můžete zjistit více zde: Jak se kontroluje obsah?

Technické specifikace:

Viz Jaké jsou technické požadavky na videoklip?

Krok 1: Nahrání obsahu

Všechna videa je třeba nahrávat prostřednictvím FTPS. Více se dozvíte zde: Jak nahrávat obsah pomocí FTPS? Pokud máte potíže s nahráváním, podívejte se do Průvodce řešením chyb při nahrávání.

Krok 2: Označení štítky a metadata

Jakmile jsou vaše klipy úspěšně nahrány přes FTPS, budete muset zadat názvy (popis), klíčová slova a kategorie na stránce odesílání obsahu. Tyto informace se nazývají metadata a umožňují lidem objevovat vaše fotografie. Některé tipy uvádíme zde: Pokyny pro názvy a klíčová slova, zásady a osvědčené postupy. Metadata můžete přidat k více snímkům najednou tak, že kliknete na možnost Vícenásobný výběr.

Snímek přidaný uživatelem

Metadata můžete zadat na stránce odesílání obsahu nebo můžete nahrát soubor CSV. Můžete rovněž použít náš Nástroj pro klíčová slova vpravo na Stránce pro odeslání. Další informace o tomto nástroji najdete zde: Nástroje portfolia: Nový nástroj pro klíčová slova

Zpět na stránce odesílání obsahu máte také v případě potřeby možnost přidat následující:

 

Krok 3: Odeslání obsahu

Jakmile je váš obsah připraven, klikněte na Odeslat a pošlete jej na kontrolu. 

Pokud jste klikli na Odeslat a nic se nestalo, je velmi pravděpodobné, že je ve vašem zadání nějaká chyba. Nejběžnější chybou jsou špatně napsaná klíčová slova, která se zobrazí červeně. O nápravě chyb se dozvíte více na stránce odesílání obsahu.

Pokud momentálně nejste připraveni obsah odeslat, můžete kliknout na možnost Uložit v pravém horním rohu stránky odesílání obsahu, uložit nahraný obsah a odeslat jej později. Máte až 21 dní na to, abyste poslali nahraný obsah ke kontrole. Pokud svou práci neodešlete během této doby, automaticky se z našich serverů vymaže.

Co se bude dít dál:

Společnost Shutterstock vám pošle automatický e-mail, kterým potvrdí, že jsme obdrželi odeslaný obsah. Během několika hodin se obsah, který jste odeslali, objeví v sekci Čeká na schválení na Panelu přispěvatelů.

Jakmile je váš obsah zkontrolován, obdržíte od Shutterstock automatický e-mail se sdělením, které snímky byly pro vaše portfolio schváleny. U nově schváleného obsahu může trvat až 72 hodin, než se objeví ve vašem portfoliu.

Užitečné odkazy:

Seznamte se s našimi Pokyny pro odeslání
Jak zpeněžit své videoklipy na Shutterstock
Naučte se točit žádané videoklipy
První kroky k úspěchu s videoklipy

  • Pomohl vám tento článek?