Wiele twarzy

W 2012 r. na liście 25 najpopularniejszych zdjęć w kategorii Osoby pierwszy raz pojawiły się osoby o zróżnicowanym pochodzeniu etnicznym. W tym roku na tej samej liście pojawiło się 5 zdjęć takich osób. Na podstawie informacji o pobieranych i wyszukiwanych materiałach przygotowaliśmy infografikę pokazującą, kim zainteresowane są firmy, biura reklamowe i agencje marketingowe.

W tym roku wielkość światowej populacji osiągnie już 7,3 mld. Tak samo szybko rośnie liczba osób zainteresowanych zdjęciami zróżnicowanymi etnicznie.

Osoby pochodzące z Bliskiego Wschodu
+27%
Afroamerykanie
+24%
Azjaci
+19%
Latynosi
+17%
Indianie
+16%
Osoby białoskóre
+15%
Japoński
+15%
Chińczycy
+10%

Zdjęcia kobiet cieszyły się w ostatnim roku o 13% wyższą popularnością niż rok temu.

Na podstawie pobieranych zdjęć i powiązania ich ze słowami kluczowymi określiliśmy wzrost zainteresowania prawami kobiet w Turcji, Meksyku, Australii, Indiach, Wielkiej Brytanii, Brazylii i USA.

Według wieku

Niemowlęta i dzieci zdominowały świat kreatywny w 2015!, We wszystkich regionach liczba obrazów pobieranych z tej kategorii rosła szybciej od średniej dla wszystkich zdjęć.

Pięć najszybciej rozwijających się rynków na zdjęcia nastolatków to kraje Azji: Japonia, Filipiny, Indonezja, Wietnam i Tajlandia.

Zdjęcia 20-latków są trzy razy częściej pobierane niż 60-latków.

Zdjęcia trzydziesto- i czterdziestolatków są najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Australii i Meksyku.

Słowa kluczowe używane do wyszukiwania zdjęć 50- i 60-latków to „dojrzałe”, „starsze” i „senior”.

W I połowie 2015 r. w prawie 100 krajach pobrano co najmniej jedno zdjęcie osoby transpłciowej. Ta kategoria była najpopularniejsza w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Rodzina i znajomi

Miłość do rodziny i przywiązanie do przyjaciół jest wyraźnie widoczne w rosnącej liczbie zdjęć przedstawiających te uczucia.

Liczba pobranych zdjęć mężczyzn rośnie równie szybko, co kobiet — o 13%

w porównaniu z poprzednim rokiem. Jednak obrazy z mężczyznami są dwa razy popularniejsze.

Punkt widzenia

Tak w sporcie, jak i w filmach rodzinnych miejsce, z którego kręcony jest obraz, zmienił nasze postrzeganie świata. Oto kilka filmów, które przedstawiają nasze ulubione elementy z tej kolekcji.

Odkryj filmy użyte w sekcji Punkt widzenia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat danych z tego raportu, napisz wiadomość na adres press@shutterstock.com.

Poznaj Shutterstock

Obrazy. Wideo. Muzyka.
Wszystko, czego potrzebujesz. Bez tantiemów.